Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Seadistused> Seadistus “Arvestusperioodid”

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 17. aprill 2025

Seadistus “Arvestusperioodid”

Kui sisestate Müügiarve või Ostuarve, arvutatakse selle maksetähtaeg tavaliselt arve kuupäevast, kasutades selle Tasumistingimusi . Näiteks, kui Tasumistingimuse netopäevad on 30, on Müügiarve maksetähtaeg 30 päeva pärast Müügiarve kuupäeva. Sellel arvutamisel on kaks piirangut:

  1. Mõnes riigis ei arvutata maksetähtaegu otse Müügiarvetest. Selle asemel sõltub maksetähtaeg Perioodist, millesse Müügiarve kuupäev langeb: Perioodi mis tahes kuupäeval väljastatud Müügiarvetel peaks olema sama maksetähtpäev. Iga periood ei pea tingimata olema kalendrikuu.
  2. Tasumistingimuste arvutamine ei võimalda, et maksetähtaeg oleks alati kuu viimane päev, sest arvutamisel ei võeta arvesse iga kuu päevade erinevat arvu.

Nende piirangute ületamiseks saate kasutada maksetähtaegade arvutamiseks Arvestusperioode. Järgige järgmisi samme:

 

1) Koosta uus kaart Finants moodulisse Arvestusperioodid

2) Sisestage Arvestusperioodi kood. See peab olema sama, mis arvestusaasta kood. Kui lahkute Koodi lahtrist, jagatakse arvestusaasta kaheteistkümneks perioodiks, üks iga kalendrikuu kohta, ja need perioodid nimekirjas.

3) Muutke iga perioodi algus- ja lõppkuupäev vastavalt vajadusele. Esimese perioodi alguskuupäev peab olema sama, mis arvestusaasta alguskuupäev. Viimase perioodi lõppkuupäev peab olema sama, mis arvestusaasta lõppkuupäev. Perioodid võivad olla ebakorrapärase kestusega, kuid ühtegi kuupäeva ei tohi välja jätta.

4) Määrake iga perioodi tähtpäevad veerus „Fiks. laek.tähtaeg“:

Ülaltoodud näites on 21. juuni ja 26. juuli vahele jääva arve või ostuarve maksetähtpäevaks 26. august.Kui te ei määra Perioodi jaoks fikseeritud maksetähtpäeva, siis kasutatakse selle perioodi maksetähtpäevana selle perioodi lõppkuupäeva.Kommentaar trükitakse aruannetes, kui otsustate kasutada arvestusperioode, et määrata neis aruannetes vanuseperioodid. Seda on kirjeldatud allpool punktis

5) Kui soovite, et arvestusperioodid kasutataks maksetähtaegade arvutamisel, valige Tasumistingimuste kaartidel valik “Arvestusperiood + netopäevad”

Ülaltoodud näidismaksetingimuse puhul on netopäevad 5. See tähendab, et Tasumistähtaeg on viis päeva hiljem kui Arvestusperioodide seadistuses määratud Tasumistähtaeg. Seega on meie näitearve või Ostuarve, mis on dateeritud 21. juuni ja 26. juuli vahele, Tasumistähtajaks 31. august, kui kasutatakse seda Tasumistingimust.

6) Saate kasutada Arvestusperioodid ka ajaliselt jaotatud perioodide määramiseks Müügi- ja Ostureskontro aruannetes (valikud “Ajal.jaot” ja “Ajal.jaot detailne”), aruannetes Tasumisennustus ja Laekumisennustus ning dokumendid Laekumata müügiarved ja Tasumata ostuarved. Selleks valige valik “Kasuta ajalise jaotuse asemel arvestusaastaid” seadistuses “Ajaline jaotus aruannetes” moodulis “Müügiarved“ ja määrake, kui palju arvestusperioode soovite kasutada:

Kui te kasutate seda valikut, peaksite ikkagi määrama perioodid 1-6, kuna need lahtrid on vaikimisi logistika mooduli vananenud “Lao ajaline analüüs” aruande väärtused. Soovitatav on, et vanusepiirangute seadistuses määratud perioodid oleksid sarnased Arvestusperioodide seadistuses määratud perioodidega (nt kui teil on Arvestusperioodide seadistuses ühe kuu pikkused perioodid, siis peaks sama olema ka vanusepiirangute seadistuses).

Allpool esitatud näide Müügireskontro aruande koostamisel kasutati valikut “Ajal.jaot” . Sellel on neli perioodi, nagu on määratud eespool esitatud seadistuses „Ajaline jaotus aruannetes“ (lisaks veerule „Mitte tasumata“ ja veerule „Müügiarved, mis on vanemad kui viimane vananemisperiood“). Need perioodid on aruande koostamise ajal neli viimast arvestusperioodi. Iga perioodi nimi (veeru pealkiri) võetakse 4. sammus näidatud Arvestusperioodide seadistuses olevast kaardilt:

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Seadistus “Aruannete perioodid”

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Palun lisage oma e-posti aadress, et saaksime Sulle saata alternatiivse lahenduse.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Milline äritarkvara sobib väikeettevõttele?

09. aprill 2025

Paljud väikeettevõtted… Loe edasi

Dokobit vs DigiDoc – vali lahendus, mis sobib sinu ettevõttele!

07. aprill 2025

Digiallkirjastamine on… Loe edasi

Mis vahe on raamatupidamistarkvaral ja ERP-l?

27. märts 2025

Kui oled… Loe edasi