Avaleht> Kasutajatugi> Alustamine> Töölaua kasutamine> Milleks on Põhiakna paremas pooles valge tühi kast?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 18. märts 2025

Milleks on Põhiakna paremas pooles valge tühi kast?

Seda Põhiakna paremal pool asuvat valget osa nimetatakse Isiklikuks töölauaks ehk isiklik arhiiv. Sinna on võimalik lisada erinevaid linke, faile, registreid, aruandeid, märkmeid või kaarte. Selliseid seotud objekte nimetatakse manusteks (“attachment“). Isiklik töölaud sarnaneb järjehoidjale ning on oma olemuselt võimas tööriist, mis annab kiire ligipääsu nendele programmi osadele, mida kasutate kõige tihemini või mis on Teie töös kõige olulisemad. Isiklik töölaud on kasutajapõhine ning Teie töölaua sisu ei näe ükski teine kasutaja. Iga kasutaja saab endale luua just talle vajalike objektidega töölaua.

Selle funktsiooni kasutamiseks peab eelnevalt olema aktiveeritud kasutaja Postkast. Loe postkasti loomise kohta SIIT


Windows versioonis on Põhiakna vasakus ülemises nurgas Operatsioonide(“rattakese“) menüü, mis sisaldab vajalikke funktsioone manuste lisamiseks, avamiseks ja eemaldamiseks. Mac operatsioonisüsteemi puhul leiate vajalikud funktsioonid Isikliku töölaua akna ülemisest servast, vajutades [+] nupule (vaata siit videost).


Isikliku töölaua osale on võimalik lisada ehk lohistada järgnevaid linke või otseviiteid:

Registrid: Lohistage registreid Põhiaknast Isiklikule töölauale. Samamoodi saate lohistada aruandeid, seadistusi, dokumente, impordi ja ekspordi funktsioone, hoolduseid. Avage soovitud loetelu (näiteks ‘Aruannete’ või ‘Dokumentide’ nimekiri) ning lohistage vajalik objekt Isiklikule töölauale ehk Põhiakna valgele osale.
Failid
: Valige operatsioonide menüüst “Seo fail“. Avaneb aken, kus saate otsida selle faili asukoha, mida siduda soovite. Siduda saate suvalisi faile (PDF, Excel, Word, pilt vm). Failid ei suurenda andmebaasi mahtu, vaid salvestatakse serverprogrammi kataloogi sisse eraldi.
Märkmed: Valige operatsioonide menüüst “Koosta märge“. Avaneb aken, kuhu saate trükkida vajalikud märkmed/teksti ning pealkirja (pealkiri on näha Isikliku arhiivi osas).
Kaardid: Saate ka üksikuid kaarte või dokumente lisada, mis vajavad tähelepanu. Selleks avage dokument ekraanile ja lohistage dokumendi manuste ikoon Isikliku töölaua osale.
Aruanded: Selleks, et aruannet kaardiga siduda, tuleb avada vastavas moodulis aruannete nimekiri ja sealt lohistada valitud aruanne Isikliku töölaua ehk peale.
Lingid: Isiklikule töölauale on võimalik asetada ka erinevate veebilehtede linke. Avage Operatsioonide menüü(Windows) või vajutage [+] nuppu(Mac) ning valige “Loo veebilink”. Avaneb aken, kus saate anda lingile nime ning sisestada URL (veebiaadressi). Viimasesse lahtrisse tuleks Ctrl-Enter klahvikombinatsiooniga valida “Väline” (link avatakse Teie vaikimisi internetibrauseris) või “Sisene” (link avatakse programmi uues aknas). Windows arvutites soovitame kasutada valikut “Väline“.

Arhiivid: Kui sul on palju linke, aruandeid ja faile, saad neid koondada “Arhiividesse”, mis on nagu alamkaustad. Ava Operatsioonide menüü (Windows) või vajuta [+] nuppu (Mac-s) ning vali “Koosta arhiiv“. Avaneb aken, kus saad anda arhiivile nime. Arhiivi sisse saad omakorda lohistada soovitud dokumente, aruandeid, kaarte või lisada faile.


Kiirlinkide avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk või valige Operatsioonide menüüst “Ava link“. Kui manus on lisatud failina, siis topeltklikk salvestab faili teie arvuti kõvakettale. Lihtsalt faili avamiseks valige Operatsioonide menüüst “Ava link“.


Kui Isiklikul töölaual on palju manuseid, siis on võimalik grupeerida need eraldi arhiividesse ehk alamkaustadesse. Selleks valige Operatsioonide menüüst “Koosta arhiiv” (+ Macis). Avaneb uue Arhiivi aken, kus saate uuele arhiivile nime anda (näiteks “Aruanded”, “Failid”). Salvestamisel lisandub arhiiv loetelusse. Manuste lisamiseks lohistage neid soovitud arhiivi peale. Arhiivi avamiseks tehke sellel topeltklikk. Ülem-arhiivi naasmiseks kasutage noole ikooniga nuppe.

NB! Isiklikule töölauale ei saa lohistada ikoone Postkast, Kalender, Tööülesanded.


Linkide kustutamiseks Isiklikult töölaualt tehke rida aktiivseks ning valige Redigeeri menüüst valik “Eemalda” või Kaart menüüst “Kustuta“. Mac arvutis kasutage [-] nuppu. Arhiivi kustutamisel toimige samamoodi, tähelepanu tuleb pöörata vaid sellele, et arhiivi sisu oleks enne kustutamist tühi.

Vaata ka videot:
Standard Books 8.4 Windows versiooni põhjal
Standard Books 7.2 Mac versiooni põhjal


 

(lühiteed, viited, otselingid, kiirviited, lühiviited, lingid, juhtpaneel, lühiteedesse, põhiaken, peaaken, aruande lohistamine, lohistamine töölauale, lohistamine põhiaknale, põhiaknasse lohistamine, ei saa lohistada lohistamine ei toimi)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Palun lisage oma e-posti aadress, et saaksime Sulle saata alternatiivse lahenduse.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Mis vahe on raamatupidamistarkvaral ja ERP-l?

27. märts 2025

Kui oled… Loe edasi

Mugav, kiire ja stressivaba hooldusteenindus on vaid tarkvara kaugusel!

24. märts 2025

Tõhus… Loe edasi

Lihtsusta maksmist, kiirenda laekumisi – Montonio liidestus Standard Booksis

24. märts 2025

Arvete tasumine… Loe edasi