Uuendatud 21. november 2024
KUIDAS TEISENDEID SEADISTADA JA KASUTADA?
“Teisendid” on Standard Booksi funktsionaalsus, mida saab kasutada siis, kui sinu ettevõte ostab ja müüb erinevat värvi, mitmes suuruses või erineva tegumoega kaupa. Artiklite registris on iga sellise artikli kohta üks kaart, kuid samas saab pidada artikli iga tegumoe, värvi ja suuruse kohta eraldi laoseisude arvestust.
Kui kasutad teisenditega seotud Artikleid mõnel dokumendil (nt. Pakkumised, Müügitellimused, Müügiarved, Müügi- või Ostutellimused, Laosissetulekud jt), pead kasutama artiklikoodi/teisendikoodi kombinatsiooni. See kombineeritud number koosneb artikli koodist, mis pärineb Artiklite registrist, ja järel-liitest, mis näitab teisendit. Liide jagatakse osadeks, iga teisendiklassi jaoks üks osa. Näide:
Artiklikoodi/teisendikoodi kombinatsiooni erinevaid osi saad eraldada kas punktidega või määrates iga osa pikkuse (tähemärkide arv). Punktidega eraldamise meetod on hõlpsam, kui plaanite toote koode käsitsi dokumentidele sisestada, sest te ei pea meeles pidama iga osa pikkust. See meetod muudab koodid ka silmale loetavamaks. Kuid konkreetse pikkuse määramise meetod võib olla sobivam, kui kasutad teatud tüüpi vöötkoodi lugejaid. NB! Ei ole soovitatav segada kahte eraldamismeetodit.
Piirangud
NB! Artiklile, mida on eelnevalt müügi- või laodokumenditel programmis kasutatud, ei saa Teisendeid lisada. Vastasel juhul muutuvad laoseisud valeks. Sellepärast sisesta iga artikli kohta, mida soovid kasutada koos Teisenditega, uus kaart Artiklite registrisse.
Artiklikoodi/teisendikoodi kombinatsiooni maksimaalne pikkus saab olla kuni 20 tähemärki (sealhulgas punktid eraldajatena). Sõltuvalt teie ettevõtte artiklikoodide pikkusest piirab see ühe artikli jaoks kasutatavate teisendiklasside arvu umbes kolmele või neljale.
Teisendiklasside järjekord (artikli 10141 puhul Värv, Suurus, Stiil; artikli 10144 puhul Vöö mõõt, Stiil, Jala pikkus) peab vastama täpselt “Teisendite kasutamine” seadistuse A-osal määratud järjekorrale (loe allpool).
VAJALIKUD SEADISTUSED
Moodul Logistika > Seadistused >
1. Teisendite klassid – seadistuses kirjelda müüdavate Teisendite tüübid. Näiteks, vajame kolme Teisendi klassi särgi jaoks (näiteks: värv, vuurus ja tegumood) ja kolme pükste jaoks (näiteks: lõige, jalapikkus ja vööümbermõõt). Loe “Teisendite klassidest” täpsemalt SIIT
Näide:
2. Teisendid – siin seadistuses sisesta kõik võimalikud Teisendid, mida müüd. Näiteks, Teisendi klassi ‘Suurus‘ kuuluvad teisendid Väike, Keskmine ja Suur. Teisendi klassi ‘Käise stiil‘ kuuluvad teisendid Lühikeste käistega ja Pikkade käistega. Loe Teisenditest täpsemalt SIIT
Näited:
3. Teisendite klasside grupid – see seadistus ei ole kohustuslik täita, kuid on kasulik, kui sul on palju artikleid, mis kasutavad samasid Teisendite klasse. Näiteks, kui müüd erinevate stiilidega pükse (teksad, ülikonna püksid, lühikesed jne). Iga stiili kohta on eraldi Artikli kaart. Samas kasutatakse nende kõigi puhul samu Teisendite klasse (vöö ümbermõõt, pikkus).
Loe “Teisendite klasside grupist” täpsemalt SIIT
Näide:
4. Teisendite kasutamine – siin seadistuses määra, milliseid Teisendeid iga Artikliga kasutada võib. Loe Teisendite kasutamise seadistusest täpsemalt SIIT
Näide:
4.1. Soovi korral võid määrata siin seadistuses Teisendite kasutamise piirangud, täites veeru “Võimalikud teisendid” C-osal. Selle kasutamiseks täida enne seadistus moodulis Logistika > Seadistused > “Teisendite allasetused“. Näide:
TEISENDITE KASUTAMINE DOKUMENTIDEL
Kui kõik eelmainitud seadistused tehtud, siis saad dokumentidel teisendeid kasutada.
Kombineeritud artikli/teisendi koode tuleb alati kasutada kõikidel laodokumentidel (nt Lähetus, Laomahakandmine, Laosissetulek, Laoliikumine, Tootmine, Retsept), Müügiarvel ja Müügitellimusel. Kui sisestas ainult artiklikoodi, ei saa dokumenti salvestada.
Müügipakkumistel ei ole nõutav teisendi koodi sisestamine, kuna klient ei pruugi täpselt teada, milliseid teisendeid ta soovib lõpklikult osta. Kui see info on teada, võid teisendi ikkagi sisestada juba pakkumisele. Sama kehtib Ostutellimuse kohta.
Vaata näidet SIIT
(variatsioonid, teisend, teisendid, variandid, sordid, sortiment, sordid, teisendite seadistamine)
Sind võivad huvitada ka need artiklid:
Milliseid aruandeid saab kasutada teisendite jälgimiseks?
Kuidas sisestada ribakoode/vöötkoode artiklitele, millel on teisendid?