Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Seadistused> Kuidas täita seadistust “Teisendite kasutamine”?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 21. november 2024

Kuidas täita seadistust “Teisendite kasutamine”?

Siin seadistuses määra, milliseid Teisendeid iga artikliga kasutada saab.

NB! Kui Artiklile on lubatud Teisendid määratud ja seda Artiklit on kasutatud mõnel müügi- või laodokumendil, ei tohi vastava Artikli Teisendite kasutamise seadistust muuta. Vastasel juhul muutuvad laosaldod valeks. Kui “Teisendite kasutamise” seadistus on vale või muutub Artikli kirjeldus, tuleb registreerida uus Artikkel ja sisestada uus rida Teisendite kasutamise seadistusse. Muuta võib lahtrit “Esitust aruandes” seadistuse B-osal ja “Võimalikke teisendeid” C-osal.

Teisendi kasutamise muutmiseks mine Logistika moodulisse > Seadistused > Teisendite kasutamine
Tee soovitud muudatused, kuid muuda vaid selliste Teisendite kasutamist, mille puhul oled kindel, et neid pole eelnevalt müügi- ega lao dokumentidel kasutatud. Uus “Teisendi kasutamine” sisesta esimesele vabale reale. Iga rida peab sisaldama järgmist informatsiooni:


A-osa

Artiklist, Artiklini – Ctrl-Enter valitav Artiklite register. Nendel väljadel näita Artiklite vahemik, mille Teisendite kasutamise seadistad. Kui tingimused kehtivad konkreetsele artiklile, siis sisesta sama artikli kood mõlemale väljale.

Artikliklass – Sisesta siia Artikliklassi kood juhul, kui kõik artiklid, mis kuuluvad sellesse artikliklassi, kasutavad sama “Teisendite klasside gruppi”. Kui oled täitnud “Artiklist” ja “Artiklini” vahemiku, siis Artikliklassi programm ei kasuta. Aga, kui vahemikus on artikleid, mis ei kuulu siin määratud Artikliklassi, siis nende puhul rakendatakse siin real määratud “Teisendite klasside gruppi”.

Pikkus – Kui kasutad toimingutel Teisenditega artikleid, pead näitama Artikli/Teisendi koodikombinatsiooni, mis koosneb Artiklite registris registreeritud Artiklikoodist ja Teisendeid tähistavast liitest. Teisenditega liide koosneb nii mitmest osast, mitut tüüpi Teisendeid antud artiklil on.

Artikli/Teisendi koodikombinatsiooni erinevad osad saad eraldada kas punktidega või määrata iga osa pikkuse. tee siin valik, kuidas antud Teisendi klassi tähistav osa koodikombinatsioonis eristub, sisestades kas (.) punkti või tähemärkide arvu.

Kui sisestad siia arvu, siis kõik Artiklid, mis jäävad vahemikku “Artiklist” kuni “Artiklini” peavad olemas täpselt sama pika artiklikoodiga. Meie näites on esimesel kahel real pikkuseks 5, ehk nende Artiklite koodid peavad olema 5 tähemärgi pikkused. Kui sisestad punkti, pole Artiklikoodi pikkus oluline.

Kui sa täidad siin ära lahtri “Pikkus“, siis pead täitma pikkuse ka iga siin real kasutatud “Teisendite klassi” kaardi peal (ei pea olema sama pikkus, kuid peab olema täidetud. Samamoodi, kui sisestad siin pikkuseks “.” (punkti), siis peab siin real kasutatavate “Teisendite klasside” kaardil ka olema sisestatud pikkuseks “.” (punkt).

Kasutatavate klasside grupid – Ctrl-Enter valikuga avaneb “Teisendite klasside grupi” seadistus. Määra teisendite klassid, mida valitud artiklitega võib kasutada. Sisestada saad ka käsitsi mitu komadega eraldatud Teisendite klassi. Kui valid teisendite klassid Ctrl-Enteriga, trüki enne klahvikombinatsiooni vajutamist koma. Nii lisandub uus Klass juba valitud Klasside järel, mitte ei asenda eelnevat.

Meie näites peab esimesed kaks rida kasutama koos “Teisendite klasside grupiga“: “COLO” (värv), “SIZ” (suurus) and “LL” (jala pikkus). See tähendab, et alati kui sa ostad või müüd selliseid Artikleid, siis pead määrama ka värvi, suuruse ja pikkuse, täpselt samas järjestuses. Ehk me ei saa müüa toodet, kui me ei tea värvi.
NB! Kui oled siin seadistuses kirjeldanud “Teisendite klasside grupi” (A-osal), ning kasutanud seda Artiklit vähemalt ühel dokumendil, siis ei tohi siin seadistuses “Teisendite klasside gruppi” enam muuta!

Kui tellid Tellimuselt või Müügiarvelt artikli hetkeseisu aruande, kontrollimaks müüdava artikli laoseisu, on oluline, millises järjekorras on Teisendite klassid sisestatud “Teisendite kasutamise” seadistusse. Kui soovid Artiklile määrata Teisendi klassi, kuid keelata ühe antud Klassi kuuluva Teisendi kasutamise (nt on särk saadaval vaid musta ja valget värvi, kuid mitte sinist), tee seda C.osal “Võimalike teisendite” väljal.


B-osa

Esitus aruandes – Ctrl-Enter valikuga avaneb “Teisendite klasside grupi” seadistus. Siin määra, millised A-osal näidatud Teisendite klassid soovid kaasata aruandesse “Teisendite laoseis“. Selleks, et ei esitataks tühja aruannet, peab see väli sisaldama mingit väärtust. Põhjaliku kirjelduse ja näite “Teisendite laoseis” aruandest leiad SIIT


C-osa

Võimalikud teisendid – Ctrl-Enter valik avab “Teisendite allasetuse” seadistuse (moodu Logistika > Seadistused).

Vastavalt järjekorrale, kuidas Teisendite klassid on sisestatud A osale, näita siin konkreetsed Teisendid, mida määratud Artiklitega kasutada tohib. Kõigepealt sisesta esimesse Klassi kuuluvad Teisendid, mida saab kasutada antud Artiklitega. Eralda Teisendid komadega. Seejärel trüki semikoolon (;) ja sisesta teise Klassi kuuluvad Teisendid. Teisendid eralda jällegi komadega jne. Kui on lubatud kasutada kõiki teatud Klassi kuuluvaid Teisendeid, sisesta tärn (*). Kui kasutada võib kõiki kõikidesse määratud Klassidesse kuuluvaid Teisendeid, võid jätta selle välja tühjaks.

Meie näites on esimesel kahel real samad klassid (A-osal): “COLO” (värv), “SIZ” (suurus) and “LL” (jala pikkus). “Võimalikud teisendid” on esimesel real täitmata (C-osal), mis tähendab, et see on kasutatav kõikide värvidega, vormidega ja stiilidega.
Teisel real on siin näites: BLA;*;*
See tähendab, et seda artiklit tohib müüa ainult musta värvi, kuid suvalises suuruses ja pikkusega.
Kolmandal real on näites: BLA,WHI;*
See tähendab, et seda artiklit tohib müüa vaid musta ja valget värvi ning suvalise suurusega.

Erinevalt A-osast, sa võid C-osal “Võimalikud teisendid” sisu muuta ka pärast seda, kui oled Artiklit mõnel dokumendil juba kasutanud. Näiteks: kui teise rea artiklit tohib müüa ka valget värvi, siis võid kirjutada: BLA,WHI;*;*

Sarnaselt, kui musta värvi enam ei toodeta, siis saad muuta “Võimalikud teisendid” lahtri sisu selliseks: WHI;*;*
Aga sa saad seda teha ainult siis, kui musta värvi artikli koguseid enam laos pole.


Seadistus “Teisendite kasutamine” võimaldab kirjeldada samu teisendite kasutustingimusi hulga artiklite jaoks. Sul on siiski võimalik erinevad tingimused igal Artikli kaardil eraldi (vahelehel “Teisendid“).  Artikli kaardile määratud tingimused on prioriteetsemad kui “Teisendite kasutamine” seadistuses. Sa võid eritingimused seadistada ka sellise Artikli kaardi peal, mida sa pole kasutanud üldse seadistuses “Teisendite kasutamine“.

Need kolm lahtrit Artikli kaardil käituvad samamoodi, nagu “Teisendite kasutamine” seadistuses. “Pikkuse” lahtrit Artikli kaardil määrata ei saa, mistõttu pikkuseks on vaikimisi “.” (punkt).


 

(variantsioonid, teisend)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Palun lisage oma e-posti aadress, et saaksime Sulle saata alternatiivse lahenduse.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Hea äritarkvara tõstab ettevõtte igapäevatöö kvaliteeti!

14. november 2024

Tänapäeva ettevõtluskeskkonnas on… Loe edasi

Excellenti tiim otsib äritarkvara konsultanti!

11. november 2024

Liitu meiega konsultant! Otsime… Loe edasi

Excellent sõlmis sponsorlepingu Eesti Käsipalliliiduga!

11. november 2024

Pühapäevase meeste… Loe edasi