Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Palk> Registrid> Töölepingud> KUIDAS SISESTADA UUT TÖÖLEPINGUT?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 28. mai 2024

KUIDAS SISESTADA UUT TÖÖLEPINGUT?

Moodul Palk > Registrid > Töölepingud

Töölepingute registrisse registreeritakse iga Töötaja kohta üks Tööleping, kuhu märgitakse, milliseid töötasusid Töötaja saab. Töölepingule on võimalik registreerida mitu erineva koodiga ja objektiga ametit, mille infot on võimalik eristada finantskannetel Objektidega.

Uue Töölepingu sisestamiseks on 2 võimalust:

  1. Töötaja kaardil > Funktsioonid > “Koosta tööleping”
  2. Töölepingute registris > Koosta menüü > “Uus tööleping”

TÖÖLEPINGU PÄIS

Number – Töölepingu number programmis;
Töötaja kood – Töötaja kood, kellele Tööleping registreeritakse (Ctrl+Enter valik);
Eesnimi – Töötaja eesnimi, täidetakse automaatselt Töötaja valimisel;
Perenimi – Töötaja perenimi, täidetakse automaatselt Töötaja valimisel;
Algus kp – Töölepingu alguskuupäev, vaikimisi tänane kuupäev;
Lõpp kp – Töölepingu lõppkuupäev (ei ole kohustuslik);
Objekt – objekt ehk kulukoht, kuhu konteeritakse lepinguga seotud kulud (ei ole kohustuslik);
Ametlik lepingunr. – töölepingu tegelik ametlik number;
Konteerimisgrupp (osakond) – Konteerimisgrupi järgi koostatakse palgaarvestuse ja väljamaksete kinnitamisel finantskanded. Vaikimisi lisatakse Töölepingule Konteerimisgrupp, mis on lisatud “Lausendamine, palk” seadistusse.

TM vaba miinimumi arvestuse algus – kuupäev, millest alates rakendatakse tulumaksuvaba miinimumi arvestus.
Näiteks: kui leping algab 01.01.2020 ja esimese väljamakse 05.02.2020, siis TM miinimumi arvestuse alguseks tuleb märkida veebruari kuu 01.02.2020.
Arvesta tulumaksuvaba miinimumi – märgi see valik, kui sellele lepingule rakendatakse
maksuvaba miinimumi arvestus. Ära märgi linnukest, kui Töötaja on esitanud avalduse, et tema töötasust tulumaksuvaba miinimumi ei arvestataks. Töövõtuleping – märgi see valik, kui tegemist on töövõtulepinguga. Sel juhul saab lepingut aktiveerida ka töötasu sisestamata. Töövõtulinnukesega lepingu aktiveerimisel “Puhkuse saldo” kaarte ei koostata ning “Puhkuse saldo hetkeseisu” ja “Puhkusereservi” aruandes neid lepinguid ei kuvata.

Arvesta müügimehe preemiat – kui checkbox on täidetud, siis hooldus “Koosta avatud kanne müügimehe preemiast” arvestab Avatud kandele just seda konkreetset töölepingut. See valik on vajalik, et vältida olukorda, kus töötajal on mitu töölepingut ning igale lepingule ei arvestata hooldusega müügimehe preemiat.

Staatus

  • Avatud – Uue Töölepingu on koostamisel on staatus alati „Avatud“. Juhul, kui alles alustad palgamooduliga ja sisestad ka “Algsaldod – Kasutamata puhkusejääk“, “Algsaldod – Puudumised” ja “Algsaldod – Töötasu“, siis “Puhkuse saldo” kaardi korrektseks tekkimiseks jäta Töölepingu aktiveerimine viimaseks tegevuseks.
  • Aktiivne – Kui Tööleping on aktiivne, saab koostada palgaarvestusi. Teistel juhtudel arvestuse kaarte ei koostata.
  • Peatatud – Töölepingu peatamisel tuleb Töölepingu kaardile märkida “Peatamise algus” ja “Peatamise lõpp”. Kui kuupäevad on märgitud ja Tööleping salvestatud siis koostatakse automaatselt puudumise kaart, mille Puudumise tüübiks valitakse Lausendamise seadistuses märgitud Peatamise puudumise tüüp. Puudumise tüüpi saate puudumise kaardil muuta, kuid ainult sellisel juhul kui uus Puudumise tüüp on samuti liigiga Peatamine.
    NB! Kui kustutate koostatud Puudumise kaardi ja soovite uuesti aktiveerida Töölepingut, siis ainus viis seda teha on koostada käsitsi puudumise kaart, mille periood kattub Töölepingu kaardil oleva peatamise perioodiga ning mille Puudumise tüübi liik on Peatamine.
  • Lõpetatud – Kui tööleping on lõpetatud, siis töötajale enam arvestusi ei koostata ning selle töölepingu infot vaikimisi aruannetes ei kuvata.

Loe edasi Töölepingu lisamisest PDF juhendist (lk 47) või siit VIDEOST


Staatus = Peatatud

Kui töölepingul muudetakse Aktiivne valik Peatatud, siis töölepingu kaarti ei saa enne salvestada, kui on täidetud väljad “Peatamise algus” ja “Peatamise lõpp“. Kui kuupäevade väljad jäetakse täitmata, siis töölepingu kaardi muudatusi ei salvestata ning ekraanile ilmub hoiatus “Sisesta peatamise algus ja lõpp“. Kui täidetakse ainult üks väli, siis töölepingu muudatusi ei salvestata ning ekraanile ilmub hoiatus “Sisesta peatamise algus ja lõpp“. Kui mõlemad väljad täidetakse, siis tööleping salvestub ning avaneb Puudumise kaart kus on vaikimisi täidetud Puudumise tüüp mille puudumise liik on “Peatamine” ning periood (peatamise alguskuupäev kuni peatamise lõppkuupäev). Kaart kuvatakse “Vaata” staatuses ehk Puudumise kaart salvestatakse.

Töölepingu kaardil saab “Peatamise algus” ja “Peatamise lõpp” kuupäevasid muuta kui leping on juba “Peatatud” staatuses. Peatamise puudumise kaart automaatselt ei uuene.

Kui töölepingul muudetakse Peatatud valik Aktiivne, siis kontrollitakse kas Töölepingul märgitud Peatamise perioodile on olemas sama perioodiga vastav Puudumise kaart. Kui ei ole, siis töölepingu kaardi muudatusi ei salvestata ning ekraanile ilmub hoiatus “Puudumise kaardi periood ei kattu Peatamise perioodiga“. Kui puudumise kaart sama perioodiga on olemas, siis tööleping salvestub ning väljad “Peatamise algus” ja “Peatamise lõpp” kustuvad.

Puhkuse saldo kaart uueneb kui Töölepingu kaart muudetakse Peatatud staatusest tagasi Aktiivseks.

NB! Töölepingu kaardile märgitud peatamise periood ja Puudumise kaartide peatamise perioodide vahemik peavad kattuma.


NÄIDE:
Töölepingul on valik “Peatatud” ning väljad “Peatamise algus” ja “Peatamise lõpp” täidetud vastavalt 01.05.2023 ja 31.05.2023. Peatamise kohta on koostatud Puudumise kaart sama perioodiga ning kaart on kinnitatud. Nüüd muudetakse töölepingu kaardil Peatamise lõppkuupäeva 20.06.2023 ning muudetakse töölepingu staatus “Aktiivseks“. Lepingu salvestamisel ilmub hoiatus “Puudumise kaardi periood ei kattu Peatamise perioodiga“. Leping ei salvestu. Koostatakse uus puudumine, mille puudumise tüüp on Peatamine ning perioodiks märgitakse 01.06.2023:20.06.2023 ning kaart kinnitatakse. Muudetakse uuesti töölepingu kaardil Peatamise lõppkuupäeva 20.06.2023 ning muudetakse töölepingu staatus “Aktiivseks“. Töölepingu kaart salvestub, staatus läheb Aktiivseks ning “Peatamise algus” ja “Peatamise lõpp” väljad tühjenevad.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

JUULI NIPINURK – Graip.ai liidesega digiteerimine, käibemaksu tasumine otse programmist panka, kuidas kontrollida, kas e-mail sai saadetud jpm

15. juuli 2024

JUULI NIPID Kuidas… Loe edasi

Excellent: pikaajaline tegija äritarkvara turul sai 22. aastaseks

12. juuli 2024

Excellent Business Solutions Eesti AS-i… Loe edasi

Kuidas kaitsta enda ettevõtet küberriskide eest?

05. juuli 2024

Miks on oluline küberturvalisus juba… Loe edasi