Triinu Kase Triinu Kase
Neljapäev, 30 November 2017

Excellent ERK infopäeval: e-arvete koostamine peab olema lihtne ja mugav

 

Eelmisel nädalal toimus Eesti Raamatupidajate Kogu infopäev, mis keskendus e-arvetele. Infopäeval osales ka Excellenti pilveteenuse juht Dmitri Volhonski.

E-arved on Eestis kasutusel olnud mitu aastat. Infopäeva paneelarutelus koos mitmete e-arvete operaatorite ja äritarkvara pakkujate esindajatega tõdeti, et tänane e-arvete kasutamise määr on soovitust madalam. “E-arved moodustavad Eestis kõigist arvetest hetkel umbes 5%. Excellenti äritarkvarade Books ja Standard ERP kaudu liigub igakuiselt umbes 50 000 e-arvet,” rääkis infopäeval Excellenti pilveteenuse juht Dmitri Volhonski.Excellent ERK infopäeval

Arutelud olid konstruktiivsed ja küsimusi esitati palju, mistõttu oli aru saada, et tegemist on olulise ning aktuaalse teemaga. Infopäeva lõpuks toetasid nii kuulajad kui arutlejad e-arvete kohustuse kehtestamist. “E-arvete kasutusele võtmiseks on vaja muuta teenustega liitumine lihtsamaks. Siin on võtmeroll täita nii äritarkvara pakkujatel kui ka e-arvete vahendusteenust pakkuvatel operaatoritel,” ütles infopäeval osalenud Dmitri. Kui e-arvete kasutamine hoiab palju aega kokku, siis on hetkel e-arvetele üleminek raamatupidajate arvates tehniliselt veel üsna keerukas.

Äritarkvara pakkujate roll on tegeleda jätkuvalt kasutajamugavusega, et e-arvete koostamine oleks kiire, lihtne ja mugav. Lisaks on äritarkvara pakkujate väljakutseks võimalikult laiahaardelise  operaatoritevõrgustiku loomine, mis võimaldaks kliendil ise endale sobiv operaator valida. Excellenti äritarkvarade Books ja Standard ERP kasutajatel on see võimalus olemas.

E-arvete kohta loe lähemalt siit ning kokkuvõtet infopäeva kohta erk.ee lehelt leiad siit

Blogipostitused