Triinu Kase Triinu Kase
Esmaspäev, 01 August 2016

Excellent testib uut kommunikatsioonikanalit

 

Excellent alustas suve alguses uue kommunikatsioonikanali - live chat'i testimist

Live chat on online’is toimiv tarkvaralahendus, mis võimaldab kliendi ja konsultandi vahelist reaalajas aset leidvat suhtlust, lahendamaks kliendil esinevaid probleeme ja küsimusi. Eelkõige on reaalajas nõustamine mõeldud ja suunatud lühemate ning lihtsamate, kuni 10 minuti jooksul lahendatavate probleemide lahendamiseks.

„Veebiassistent aitab hõlpsamalt leida standardlahendusi ja suunata konkreetsele juhisele.“

Reaalajaline abi

Eeliseks muude kommunikatsioonikanalite, peamiselt e-maili ja telefoni ees võib pidada eelkõige mugavust. Live chat võimaldab kliendile kohese kontakti ning probleemidele võimalikult kiire lahenduse pakkumist. Kuna kliendikonsultant  saab aidata mitut inimest korraga, on võimalik vältida telefoniliini ülekoormamist. 

Live chat ’i võimalus on nüüd prooviperioodina kasutatav olnud juulikuust saadik, umbes 1-2 tundi päevas. Testkeskkonna seadsime üles eelkõige seetõttu, et saada aimdust klientide vajaduste ja huvi kohta. Praeguste kogemuste põhjal saab öelda, et kliendid on funktsiooni kasutamisel pigem tagasihoidlikud, samas mängib tõenäoliselt rolli ka suvine puhkuste aeg, mil kodulehe külastajate arv nii või teisiti väiksem oli.

Sisend ja tagasiside klientidelt on olulised.

Kuna tööriist võimaldab jälgida külastajate arvu reaalajas, saame testida erinevaid kellaaegu, millal neid on kõige rohkem – see omakorda aitab paika panna, millistel aegadel live chat’i abi ka tulevikus potentsiaalselt kõige vajalikum võiks olla.

Live chat’i testimist on plaanis jätkata 2016. aasta lõpuni, et saada täpsemaid tulemusi ning samuti sisulisemat tagasisidet klientidelt – tegemaks juba järgmiseid otsuseid, kuidas ja mis moel tööriista kasutamisega edasi minna.

Blogipostitused