Sven Karuse Sven Karuse
Neljapäev, 07 Jaanuar 2016

Eestist saab aasta pärast e-arvete riik

 

Avaliku sektori organisatsioonidele saab 2017. aastast arveid esitada vaid infosüsteemide vahel liikuvate paberivabade e-arvetena.

Meie arendusosakonna juht Sven Karuse kirjutas Äripäevas, et kuigi e-arveldusele ülemineku tähtajad on täna seotud vaid avaliku sektoriga, tasub kõigil ettevõtetel e-arved kasutusele võtta, kuna see muudab arvete töötlemise kiiremaks ja mugavamaks ning suurendab oluliselt ettevõtete efektiivsust.

Karuse sõnul on Excellent e-arveid tänaseks kasutanud juba kaks aastat ja meie klientide seas olid aktiivseimad e-arvete kasutuselevõtjad korteriühistud, kes said nii edasi liikuda efektiivsele lahendusele pärast otsekorralduste kaotamist pankade poolt.

"Ennekõike on e-arvetest tulenev kasu tuntav ostuarvete käitlemisel, kuna eelnevalt kirjendatud e-arve jõuab automaatselt elektroonilisel teel ettevõtte äritarkvarasse ja maksekorralduste hulka panga keskkonnas. E-arve on saabumise hetkest juba ka arhiveeritud, samal ajal kui pdf-arve puhul tuleb see säilitamiseks eraldi loodud süsteemi järgi kausta salvestada või välja printida,“ selgitas Karuse.

 Loe täpsemalt Äripäevast.

Blogipostitused