Dmitri Volhonski Dmitri Volhonski
Reede, 04 Detsember 2015

E-arve töötlemine on kuus korda kiirem

 

Korraldasime koostöös Raamatupidaja.ee-ga 24. novembril seminari E-arved praktikas, kus räägiti lähemalt raamatupidamise tulevikust ning tutvuti e-arve tõelise palgega.

Paljud inimesed tõmbavad endiselt võrdusmärki e-posti teel PDF-formaadis saadetavate arvete ja XML-formaadis e-arvete vahele, kuid need on siiski väga erinevad dokumendid. Nende erinevusi tutvustas seminaril meie tootejuht Dmitri Volhonski, kelle sõnul väljendub e-arvete suurim kasu arvete vastuvõtmisel, kuna tänu automaatsele tööprotsessile säästab ettevõte märkimisväärselt raha ja aega, vähendades nii arve andmete käsitsi sisestamise vaeva kui ka välistades vigade tekkimise võimalusi.

„Kunagi kirjutasid inimesed kirja ja saatsid selle postitõllaga saajale. Täna, kui saadate sõbrale Soome e-kirja või SMS-i, siis te ei mõtle selle peale, et teie kiri liigub mobiiltelefonist masti otsa, edasi operaatori keskjaama ja sealt sõbra telefonisse. Saatmiseks vajutate telefonil vaid ühte nuppu ja just sarnaselt võiksid töötada ka e-arved,“ lisas Volhonski, kelle sõnul tasuks kõigil ettevõtetel e-arved kasutusele võtta juba täna, kuna see muudab arvete töötlemise kiiremaks ja mugavaks ning suurendab oluliselt ettevõtete efektiivsust.

Rahandusministeeriumi tugiteenuste projektijuht Marge Lepp tõi e-arvete efektiivsusest rääkides välja põnevad faktid:

  • majanduslik kasu - Eesti avaliku sektori võimalikuks säästuks on hinnatud u 2,5 mln € ja erasektori säästuks umbes 80 mln € aastas.
  • ajaline kokkuhoid – lihtsustub ja kiireneb ostuarvete menetlemine ning arvete eest tasumine. Arve on digiarhiivist hetkega leitav. Soome Aalto ülikooli teadlaste tehtud uuringu põhjal kulub paberarve töötlemisele keskmiselt 30 minutit, e-arvele aga vaid 5 minutit. Vahe on seega kuuekordne.
  • tugi juhtide liikuvale tööviisile - võimalus arvetega tegeleda paindlikult ja mobiilselt, sh ise vaadata süsteemis neile olulist infot.
  • arvete haldamine muutub mugavamaks ja odavamaks.

Loe lähemalt Raamatupidaja.ee lehelt, millega peaks raamatupidaja arvestama, kui üha enam kasutatavaks saavad e-arved ja liigume e-raamatupidamise poole.

20151124 095345

Blogipostitused