Dmitri Volhonski Dmitri Volhonski
Kolmapäev, 20 Mai 2015

Müügitoru – asendamatu tööriist tõhusaks müügijuhtimiseks

 

Müügitoru on meie äritarkvara üks huvitavamaid funktsioone, mis visualiseerib müügiinimese igapäevatööd ja aitab klientidele antud lubadusi tulemuslikult täita.

Lisasime müügitoru uue funktsioonina meie pakutavasse äritarkvarasse läinud aasta lõpus ning asusime seda kohe ka enda ettevõtte müügitegevuses kasutama. Kuigi enamik ettevõtteid, kes meie tarkvara kasutavad, ei ole müügitoru veel täies mahus avastanud, näeme nii enda kogemuse pinnalt kui ka rahulolevate klientide tagasisidest, kuidas see aitab töötulemusi parandada ning kogu ettevõtte müügitegevust justkui peopesal hoida.

Sisuliselt on müügitoru ainus tööriist, mida müügitöötaja vajab, et oma tööd hästi teha. Toru kasutajavaadet saab ettevõte täpselt enda vajaduste järgi seadistada ja see võimaldab jälgida kõiki müügitsükli staadiumeid. Nende seas on näiteks uute potentsiaalsete klientide nimistu, avanenud müügivõimalused, saadetud pakkumised, edastatud tellimused või nn ootelehel olevad kliendid.

"Suurim Excellenti müügitoru eelis spetsiifilise kliendihaldustarkvara ees on info integreeritus. Müügitoru annab juhile täieliku ülevaate ning müügiinimesele võimaluse tööd paremini hoomata ja planeerida.”

Kui müügiinimene on olnud uue võimaliku kliendiga kontaktis, saab ta kliendistaatust vastavalt asjade seisule uuendada ja määrata endale tähtaja, mis hetkeks peaks järgmine tegevus kliendiga toimuma. Selleks, et müügitoru kasutamine oleks tõhusam, näitab programm tegevusi värvikoodi järgi, kus roheliste klientidega tuleb tegeleda täna, hallidega tulevikus, punaste puhul on aeg üle läinud ning kollastega on aeg jäänud määramata. Selliselt on nii müügimehel kui ka juhil lihtsam hoomata müügitegevuse käiku, töö on süsteemsem ning tõenäosus, et miski jääb kahe silma vahele, on viidud miinimumini.

Integreeritud info

Meie müügitorul on suur eelis spetsiifiliste kliendihaldustarkvarade ees. Kuna info on Excellenti äritarkvaras läbivalt integreeritud, tähendab see, et müügitorusse ei ole vaja eraldi sisestada kliendiinfot, pakkumise numbreid ega summasid, integreeritud on programmis ka näiteks meeskonna kalender. See hoiab ära info sisestamisel tekkivaid vigu, aitab müügiinimesel kokku hoida väärtuslikku aega ning keskenduda põhitegevusele.

Selle lahenduse kasutamine annab ettevõtte juhile väga hea ülevaate müügitegevuse käigust. Ühtlasi annab see kindluse olukorras, kus näiteks müügiinimene lahkub: info kümnete klientide kohta ei ole laiali valgunud, kogu suhtlus ja müügiprotsess on meie tarkvara kasutades talletatud ja seda saab poolelijäänud kohast vaevata jätkata. Usun, et müügitorust kasu lõikamiseks ei pea ettevõttes olema kümneid müügiinimesi, funktsiooni selged eelised avalduvad juba siis, kui firmas on kas või üks inimene, kes pidevalt müügitööd teeb.

Kui ettevõte teab, kuidas ta soovib müügitoru enda eesmärkide saavutamiseks kasutada, on selle funktsiooni seadistamine iseenesest minutite küsimus. Meie klientide hulgas on näiteid ka sellest, et müügitoru saab nutikalt kasutada müügijuhtimise kõrval ka muude protsesside visualiseerimiseks. Nii kasutab näiteks üks ettevõte toru oma tootmise juhtimiseks ja pideva ülevaate saamiseks. Võimalusi on müügitorul pea piiramatult ning selle kasutamise väärtuslikkus avaldub ajas aina tugevamalt.

Blogipostitused