Tõnu Schilf Tõnu Schilf
Esmaspäev, 20 Aprill 2015

Pilveteenuse kasutamisel on versiooniuuendus automaatne ja muretu

 

Läinud aasta lõpp ja uue algus tõi kahjuks paljude meie klientide jaoks korduvaid tarkvaraversioonide uuendamisi, mille põhjus peitub kiirkorras sisse viidud maksumuudatustes. Nii KMD kui TSD deklaratsioonide esitamiseks otse Maksu- ja Tolliameti veebikeskkonda pidime tarkvara uuendama korduvalt. Miks?

Arendajate jaoks loodud testkeskkonnad, mille põhjal programmikoodi uuendasime, ei andnud võimalust luua KMD ja TSD osas lõpuni toimivat tarkvara. Kuna paralleelselt toimus arendus ka riigi poolt ning see tõi kaasa hilisemaid muudatusi, pidime tagantjärele uuendama ka oma programmikoodi ning tulema välja uute versioonidega, et kõik funktsioonid töötaksid laitmatult.

"Meil on tänaseks sadu kliente, kes kasutavad Excellenti pilveteenust juba üle poole aasta.”

Arusaadavalt oli see kehv ja ebamugav olukord kliendi jaoks, kes õigeaegselt meie abiga tarkvara uuendas ning pidi seda siis hiljem uuesti tegema. Tahame, et meie kliendid ei peaks sellistele asjadele isegi mõtlema.

Pilveteenus

Meil on tänaseks sadu kliente, kes kasutavad Excellenti pilveteenust juba üle poole aasta. See tähendab, et nad ei pea hoidma tarkvara oma serveris ning meie omakorda saame seda uuendada kohale tulemata. Kui küsida, kuidas seadusmuudatustest tulenev versioonide uuendamine neid mõjutas, ei ole nad sellele tõenäoliselt mõelnudki. Pilveteenuse kasutamine on lubanud neil muretult keskenduda oma põhitööle. Usun, et seda väärivad kõik meie kliendid.

Kõik koalitsiooni moodustavad erakonnad on oma valimisprogrammides ette näinud maksumuudatusi. See tähendab, et peame ka tänavu arvestama mitme sellise versiooniuuendusega.

Pilveteenus on väga hea lahendus ka mitmetele ettevõtetele, kes kasutavad meie vanu tarkvara versioone, mis on tehtud aastaid tagasi ning vajaksid uuendamist. Kui tarkvara ei ole väga pikalt värskendatud, teeb see ülemineku ajakohasele versioonile pahatihti keerukamaks ning sellega võivad kaasneda anomaaliad. Trepiastmeid pidi liikudes, kasutades selleks mugavaimat pilveteenust, lahendab selle probleemi juba eos.

Miks kasutada pilveteenust?

  • Tarkvara areng ja uuendamine on automaatne ja muretu
  • Pole vaja kalleid IT seadmeid, serveri haldustarkvara, -spetsialisti
  • Ettevõtte andmed on kindlalt kaitstud ja mitmekordselt varundatud

 

“Pilveteenus on väga hea lahendus ka ettevõtetele, kes kasutavad vanu tarkvara versioone.”

Blogipostitused